Opublikowano Dodaj komentarz

BIK – Upewnij się że nie masz długów

BIK – Upewnij się że nie masz długów.

Korzystając z usługi Biura Informacji Kredytowej, czyli tzw. BIK, możesz sprawdzić oraz przekonać się, czy nie masz jakiegoś zadłużenia. Jak ważna powinna być dla nas taka wiedza, postaramy się przedstawić w poniższym tekście.

 

 

BIK – To może pomóc również Tobie


W dzisiejszych czasach, gdy tak wiele słyszy się o osobach, które dowiadują się nagle o swoim zadłużeniu, choć jak twierdzą, nigdy żadnych pożyczek nie brały, sprawa stałego monitorowania, czy też choćby doraźnego skontrolowania statusu swojego konta w tym zakresie wydaje się być rzeczą niezmiernie ważną.

Dzięki usłudze BIK, możemy nie tylko sprawdzić jakie nasze pożyczki, czy też inne zadłużenie nad nami ciąży. W ten sposób możemy również skontrolować, czy ktoś nie wykorzystał naszych danych i nie zaciągnął w naszym imieniu jakiś mniejszych bądź większych zobowiązań.

Nie trzeba chyba nikogo uświadamiać oraz przekonywać, że im wcześniej o tego typu sytuacji się dowiemy tym lepiej. Możemy wówczas w miarę wcześniej zareagować, zgłosić sprawę odpowiednim organom oraz co najważniejsze, cały proceder przeciąć i uchronić się od dalszego zaciągania zobowiązań w naszym imieniu.

 

Aby sprawdzić czy Twoje konto jest czyste i możesz spać spokojnie kliknij tutaj>

 

 

 

BIK >>> Sprawdź jakim problemom finansowym możesz zapobiec.

 

 • Zapomniałeś zamknąć jakieś konto bankowe i koszty się naliczają.

 • Nie spłaciłeś do końca zaległości na swojej karcie kredytowej.

 • Rata Twojego kredytu nie została prawidłowo zaksięgowana lub miałeś opóźnienia w jej regulowaniu.

 • Rzecz najbardziej niebezpieczna – ktoś wykradł Twoje dane i zaciąga zobowiązania w Twoim imieniu.

 

BIK >>> Co zyskujesz i otrzymujesz w pakiecie?

 

Dzięki aktywacji swojego pakietu w BIK, czyli Biurze Informacji Kredytowej otrzymasz 12 specjalnych raportów. Dzięki nim, w prosty sposób sprawdzisz całą historię swoich kredytów oraz innych zobowiązań które na Tobie ciążą.

Z kolei specjalne raporty BIK przez 12 miesięcy będą ostrzegać Cię o wszelkich Twoich zaległościach oraz próbach wyłudzeń na Twoje konto. Ponadto, tak zwany Wskaźnik BIK będzie przez 12 miesięcy pokazywał bieżący stan Twoich wszelkich zobowiązań.

 

BIK >>> Jak aktywować swój pakiet?

 

Aktywacja pakietu w BIK jest bardzo prosta i można ją wykonać przez internet. Wystarczy założyć swoje konto w BIK oraz potwierdzić swoją tożsamość.

Całość uczynisz szybko w 3 prostych krokach:

 

 1. Wypełnij specjalny formularz wpisując numer swojego dowodu osobistego oraz numer PESEL.

 2. Przy pomocy swojego dowodu osobistego oraz przelewu weryfikacyjnego ze swojego rachunku w kwocie 1 złotych dokonaj potwierdzenia swojej tożsamości oraz prawdziwości Twoich danych.

 3. Gdy tylko dokonasz wymaganej opłaty, Twój pakiet BIK zostanie niezwłocznie aktywowany.

   

Formularz zgłoszeniowy odnośnie pakietu Biura Informacji Kredytowej jest dość prosty i łatwy do wypełnienia. Znajdziesz tam standardowe pola do wypełnienia. Będzie to imię, drugie imię (jeśli posiadasz) oraz nazwisko.

Dodatkowo wpisz adres email, powtórz go oraz podaj numer swojego telefonu. Ponadto przygotuj do wpisania dane z Twojego dowodu osobistego. Może to być również inny dokument tożsamości.

Jeśli zamierzasz podać swoje dane z innego dokumenty niż dowód osobisty, to z listy wybierz jaki to dokument. Z dokumentu tego wpisz swój numer PESEL oraz serię i numer dokumentu. Ponadto podaj datę wydania tego dokumentu oraz datę jego ważności.

Jeżeli Twój dokument wydany jest bezterminowo to zaznacz to klikając w odpowiednie okienko na samym dole. W formularzu zgłoszeniowym do BIK, niezbędne będzie również podanie Twojego adresu zamieszkania. Tak więc wpisz w odpowiednie pola kod pocztowy oraz miejscowość.

Poza tym, oczywiście podaj, wpisz ulicę Twojego zamieszkania oraz numer domu. Jeśli mieszkasz w domu wielorodzinnym, na przykład bloku, niezbędne będzie również podane numeru mieszkania.

W sytuacji, gdy Twój adres korespondencyjny jest inny niż adres zamieszkania czy zameldowania, to niezbędne będzie jego podanie. Jeżeli adres korespondencyjny jest tożsamy, taki sam jak adres zamieszkania, to zaznacz to klikając w odpowiednie okienko i przejdź dalej.

Następnie zapoznaj się z regulaminem dotyczącym świadczenia usług drogą elektroniczną, polityką prywatności, zaznacz pozostałe zgody i kliknij Dalej. Administratorem Twoich danych jest oczywiście BIK z siedzibą w Warszawie.

Dokładny adres wraz z pozostałymi klauzulami znajdziesz na stronie BIK, wystarczy kliknąć tutaj>

 

BIK >>> Dlaczego trzeba potwierdzić swoją tożsamość?

 

Jak sobie zapewne zdajesz sprawę, dane osobowe to bardzo ważna nasza własność. Powinna więc być maksymalnie starannie chronione. W taki sposób, aby nie dostały się w niepowołane ręce instytucji lub osób trzecich.

Firma musi mieć absolutną pewność oraz przekonanie, że jesteś tą osobą za którą się podajesz i nie są wykorzystywane w sposób bezprawny dane innej osoby. Właśnie dlatego wymagane jest potwierdzenie danych osobowych.

Podejdź więc do tego ze zrozumieniem, gdyż chroni to również Twoje dane w przypadku gdyby ktoś inny chciał się pod Ciebie podszyć. W celu weryfikacji Twoich danych osobowych musisz podać numer Twojego dokumentu tożsamości, a także numer PESEL. Poza tym adres zamieszkania, numer telefonu oraz adres email. Ponadto niezbędny będzie dwustronny scan Twojego dokumentu tożsamości.

 

BIK >>> Weryfikacja tożsamości krok po kroku…

 

 1. Wypełnij dokładnie oraz starannie formularz rejestracji poprzez wpisanie danych osobowych oraz adresu.

 2. Zeskanuj swój dowód tożsamości i prześlij scan do BIK.

 3. Kliknij w link aktywacyjny aby BIK wysłał Ci sms zawierający kod autoryzacyjny.

 4. Następnie wpisz otrzymany kod autoryzacyjne i ustaw swoje hasło do logowania. Hasło powinno być w miarę oryginalne, ale takie które zapamiętasz.

Wykonaj te proste kroki, a Twoje konto w BIK zostanie utworzone. Gdy to uczynisz, pozostanie Ci jedynie zalogowanie się do swojego panelu oraz potwierdzenie zakupu Pakietu BIK. Koszt takiego pakiety wynosi 99 złotych na rok. Po upływie roku pakiet wygasa.

Nie musisz się więc się martwić, że po upływie dwunastu miesięcy zostanie Ci naliczona opłata za kolejny rok. Nie ryzykuj! Sprawdź czy ktoś nie zaciąga zobowiązań w Twoim imieniu i na Twoje konto.

 

BIK >>> Co zawiera 12 raportów?

 

W raportach tych znajdziesz dokładną historię Twoich pożyczek, rat kredytów, nieuiszczonych opłat, faktur oraz wszelkiego rodzaju innych zobowiązań które na Tobie ciążą.

Odnoszą się one do informacji uzyskanych z bazy Biura Informacji Gospodarczej. Jest to tak zwany BIG InfoMonitor. Dzięki raportom możesz dokładnie monitorować raty swoich kredytów, kart kredytowych, rachunków, faktur jak też i innych zobowiązań.

Raporty BIK są dostępne przez internet, całkowicie online, Tak więc wygodnie,  w zaciszu swojego mieszkania możesz z tymi raportami się zapoznać. Wystarczy komputer, laptop, telefon lub też każde inne urządzenie mobilne z dostępem do internetu.

 

BIK >>> Podstawowe informacje

 

BIK jest obecnie największym, zgromadzonym zbiorem informacji finansowych odnośnie klientów banków jak i innych firm czy też instytucji pożyczkowych. Informacje te dotyczą danych odnośnie historii kredytowej.

Są one tutaj w sposób rzetelny, bezpieczny i zgodny z prawem gromadzone oraz udostępniane. Tak zwany BIG InfoMonitor gromadzi, przetwarza oraz udostępnia informacje związane z wszelkiego rodzaju zaległościami finansowymi.

Dotyczy to zarówno osób fizycznych, jak i firm i osób prowadzących działalność gospodarczą. Instrument ten jest niewątpliwie bardzo pomocny i użyteczny dla firm oraz przedsiębiorstw.

Umożliwia on bowiem dość prostą, a zarazem rzetelną weryfikację wiarygodności, wypłacalności oraz zdolności kredytowej zarówno nowych kontrahentów jak i potencjalnych pożyczkobiorców czy też osób starających się na przykład o zakup ratalny jakiegoś towary.

W BIK znajdują się wszelkiego rodzaju informacje odnośnie zaciągniętych pożyczek oraz kredytów. Poza tym, są tam informacje uzyskane z kilkudziesięciu firm i instytucji pożyczkowych.

Informacje te podzielić można na dwie zasadnicze grupy. Pierwsze to te, które budują naszą pozytywną historię kredytową. Składają się na to wszelkie pożyczki oraz inne zobowiązania, które spłacamy rzetelnie, terminowo i bez znaczących opóźnień.

Warto budować naszą pozytywna historię kredytową, gdyż  dzięki temu będzie nam o wiele łatwiej uzyskać w przyszłości kredyt lub też dokonać jakiegokolwiek zakupu na raty. Jeżeli jednak, w przeszłości niezbyt rzetelnie spłacałeś swoje zobowiązania to Twoja historia kredytowa może być negatywna.

Składają się na to wszelkie nasze niespłacone, lub spłacane z dużym opóźnieniem pożyczki, kredyty  jak i raty produktowe. Poza tym, na naszą historię kredytową negatywnie wpływają wszelkiego rodzaju nieuregulowane rachunki, opłaty czy też faktury.

Należy tutaj zaznaczyć, ze obecnie zdecydowana większość, ponad 90% informacji zgromadzonych w BIK to informacje pozytywne. Instytucja BIK została powołana na podstawie  art. 105  ust.4 prawa bankowego.

Ma ona ustawowe prawo do przetwarzania danych obejmujących tajemnica bankową. Informacje te służą bankom i innym instytucjom finansowym do weryfikacji zdolności  kredytowej.

Przepisy również jasno określają sposoby usunięcia danych z tego zbioru. Praktycznie każdorazowo, gdy składasz wniosek o jakikolwiek kredyt, bank bądź inna instytucja finansowa udzielająca pożyczek weryfikuje Twoją zdolność kredytową.

Wówczas, rozpatrując wniosek wniosek o pożyczkę, sprawdza Twoją historię kredytową w BIK. Jeżeli do tej pory rzetelnie spłacałeś swoje kredyty, raty i każde inne tego typu zobowiązania to tym samym zbudowałeś sobie pozytywną historię kredytową.

Dobra historia kredytowa w BIK to jeden z decydujących czynników, które sprawiają że Twój wniosek o kredyt czy też o zakup na raty będzie pozytywnie rozpatrzony. BIK na zapytanie banków, tworzy o Tobie sprawozdanie, raport odnośnie całej Twojej historii kredytowej.

Jeżeli bank otrzyma informacje, że dotychczas rzetelnie spłacałeś swoje wszelkie zobowiązania, wówczas Twoja szansa na otrzymanie kredytu znacząco wzrasta.


Pamiętaj!   
Każdorazowo, gdy regularnie spłacasz swoje wszelkie zobowiązania, to budujesz tym samym swoją pozytywną historię kredytową!

 

BIK >>> Udzielanie informacji, a nie kredytów…

 

Należy wyraźnie zaznaczy, że BIK nie decyduje o tym, czy kredyt, pożyczka lub też możliwość zakupu na raty powinna być przyznana czy też nie. O tym, czy dany kredyt będzie Ci udzielony, każdorazowo i suwerennie decyduje dany bank czy też instytucja finansowa.

BIK przekazuje jedynie informacje odnośnie Twojej historii kredytowej. Interpretacja tych danych oraz decyzja o przyznaniu pożyczki czy też kredytu każdorazowo, jak wspomnieliśmy, należy do firmy u której o kredyt się staramy.

To bank suwerennie, w oparciu o opinię oraz analizy swoich doradców i ekspertów decyduje, czy dany kredyt zostanie konkretnej osobie lub też firmie udzielony, czy też nie.

Każda tego typu instytucja, zajmująca się udzielaniem kredytów bądź też pożyczek posiada i realizuje własną politykę finansową i kredytową. Najczęściej więc, pod uwagę brana jest obecna zdolność oraz dotychczasowa historia kredytowa.

Buduj więc swoimi decyzjami oraz działaniami finansowymi swoją dobrą, pozytywną historię kredytową. Pamiętaj, że każdy rzetelnie spłacony kredyt bądź inne zobowiązanie, znacząco zwiększa Twoją szansę na to, że Twój kolejny wniosek będzie pozytywnie rozpatrzony.

 

BIK >>> Jakie dane są analizowane?

 

Dane oraz informacje gromadzone oraz przetwarzane przez BIK można, najogólniej rzecz ujmując, podzielić na dwie zasadnicze grupy.

 

 1. Informacje pozytywne.

 2. Dane negatywne.

Analizy podlegają przede wszystkim informacje odnośnie naszych kredytów konsumenckich, hipotecznych, konsolidacyjnych oraz zakupów ratalnych.

Poza tym, pod uwagę brana jest również rzetelność obsługi naszego debetu na koncie, karty debetowej, kredytowej oraz innych tego typu instrumentów obsługi finansowej.

Za każdym razem, gdy rzetelnie, regularnie oraz terminowo spłacamy raty naszego kredytu, to budujemy sobie tym samym naszą pozytywną, dobrą historię kredytową.

Z kolei każdorazowy brak spłaty kredytu, znaczące opóźnienia w spłacie rat bądź też inne tego typu  zaległości, niestety bardzo obniżają naszą szansę na otrzymanie kredytu w przyszłości.

Podobne kłopoty możemy mieć również, gdy będziemy starać się w sklepie o zakup jakiegoś produktu na raty. Warto więc rzetelnie spłacać swoje zobowiązania i tym samym budować swoją pozytywną historię kredytową.

Nigdy nie wiadomo, kiedy może się ona nam przydać. A może mieć ona znaczący wpływ podczas realizacji naszych planów finansowych w przyszłości.

Sprawdź więc swoją dotychczasową historię kredytową. Wystarczy kliknąć tutaj>

 

BIK >>> Zabezpieczenie na przyszłość…

 

Dzięki usługom Biura Informacji Kredytowej możesz nie tylko na bieżąco monitorować swoje finanse, ale również zabezpieczyć się na przyszłość. Dotyczy to wszelkiego rodzaju wyłudzeń, wykorzystania Twoich danych w celu zaciągania zobowiązań na Twój rachunek.

Zabezpiecz swoje finanse i miej pewność, że nikt nie weźmie kredytu na Twój skradziony bądź podrobiony dowód. Aktywuj usługą, a Twoje dane oraz finanse będą bezpieczne. Zapobiegnij realnemu zagrożeniu – kradzież dokumentów i danych osobowych to sytuacja, która może spotkać praktycznie każdego z nas.

Wystarczy, że osoba nieuczciwa wejdzie w posiadania naszego dowodu osobistego lub innego dokumentu, a może nam narobić sporych problemów. Podszywając się pod nas może zaciągnąć jakiś kredyt.

 

W związku z tym pamiętaj!

Gdy tylko zorientujesz się, że nie masz, zagubiłeś swoje dokumenty to natychmiast zastrzeż i zgłoś jego zagubienie.

 

Jeżeli zastrzeżesz swój dowód osobisty bądź też inny tego typu dokument, to automatycznie wyłączasz go z obiegu gospodarczego i uniemożliwiasz zaciąganie na jego podstawie kredytów oraz jakichkolwiek innych zobowiązań.

Zastrzeż swoje dokumenty wygodnie, bez wychodzenia z domu oraz szukania pobliskiej placówki bankowej. Zrób to praktycznie jednym kliknięciem przez internet, online. Usługa zastrzeżenie dokumentu w BIK jest bezpłatna – zostań klientem BIK już dziś.

Dokument zastrzeżony zgłaszany jest do Związku Banków Polskich, który prowadzi specjalny system pod nazwą „Dokumenty Zastrzeżone”. Niezwłocznie po zgłoszeniu, już praktycznie po kilku minutach, informacja o zastrzeżonym dokumencie przekazana jest do wszystkich banków w kraju, Poczty Polskiej oraz wszystkich operatorów sieci komórkowych działających w Polsce.

Wówczas możesz mieć już pewność, że Twoje dane są bezpiecznie i na utracony dokument nikomu nie uda się wyłudzić kredytu. Aktywuj więc online usługę zastrzegania dokumentów. Klienci BIK mogą z niej skorzystać bezpłatnie, bez dodatkowych opłat.

Należy tutaj dodać, że wszelkie dane znajdujące się w BIK są absolutnie bezpieczne, gdyż chronione są tajemnicą bankową. Tak więc, z tego też powodu podczas rejestracji wymagane jest potwierdzenie prawdziwości naszych danych osobowych.

Jeżeli wybierzesz opcję weryfikacji poprzez dowód osobisty, to cała procedura nie powinna trwać dłużej niż kilka, kilkanaście minut. Wybierz więc tą opcję, jeżeli zależy Ci na czasie i chcesz cały proces przeprowadzić szybko i wygodnie.

Dzięki usłudze BIK możesz zastrzec zarówno dowód osobisty jak i paszport. Należy pamiętać, że zastrzec można wyłącznie ten dokument, którego użyliśmy do potwierdzenia naszej tożsamości podczas rejestracji w serwisie BIK.

Zastrzeżenie danego dokumentu możemy w każdej chwili cofnąć. Pamiętaj jednak, że chociaż znajdziesz, odzyskasz dany dokument, to nie masz pewności że nie został on skopiowany w czasie, gdy nie miałeś nad nim kontroli.

Zastrzeżenie danego dokumentu można w każdej chwili cofnąć, anulować. Zastanów się jednak nad taką decyzją dwa razy.

Niewątpliwie, najbardziej bezpiecznym rozwiązaniem będzie utrzymanie zastrzeżenia dla dokumentu nad którym przez jakiś czas straciliśmy kontrolę i po prostu wyrobienie nowego. Zabezpieczaniem i blokowaniem dokumentów zgłoszonych jako utracone, ukradzione itp. zajmuje się Związek Banków Polskich.

Służy do tego specjalnie utworzony system pod nazwą „DOKUMENTY ZASTRZEŻONE”.

Umożliwia on sprawdzenie przez bank, dowolną instytucję finansową lub też przedsiębiorcę czy dany dokument który został przedłożony do przeprowadzenia jakiejś operacji finansowej nie jest w zbiorze zastrzeżonym jako zagubiony czy też skradziony.

Bardzo ciekawą uraz przydatną funkcją jest też możliwość złożenia tak zwanego Zastrzeżenia Kredytowego. Polega ono na tym, że informujesz wybrane banki czy też instytucje finansowe, że nie zgadzasz się aby w Twoim imieniu i na Twoje konto były zaciągane jakiekolwiek pożyczki czy też inne tego typu zobowiązania.

Skorzystaj z tej możliwości, a unikniesz sytuacji, że jakaś nieuczciwa osoba która weszła w posiadanie Twoich danych osobowych zaciągnie na Twój rachunek jakieś zobowiązanie finansowe. Zabezpiecz swoje finanse przed niespodziewanymi problemami. Spraw aby nikt nie wykorzystał Twoich danych osobowych do niecnych celów.

Miej kontrole i pewność nad decyzjami finansowymi oraz zapobiec dokonaniu na Tobie przestępstwa. Uniknij w ten sposób sytuacji, że będziesz musiał miesiącami czy też latami walczyć o sprawiedliwość oraz dochodzić swoich praw aby uniknąć spłacanie nie swoich zobowiązań.

Na koniec pragniemy Państwu bardzo serdecznie podziękować za poświęcony czas i zapoznanie się z omawianym tematem. Jeżeli chcesz skorzystać z możliwości jakie daje BIK to zapraszamy do odwiedzenia ich strony.

Wystarczy kliknąć w poniższy link:

 

BIK – Kliknij i sprawdź swoją historię kredytową


Zapoznaj się ze szczegółami, sprawdź swoja historię kredytową oraz zabezpiecz swoje finanse na przyszłość.

Ponadto zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą specjalną.


Jeżeli jesteś zainteresowany pracą i zarabianiem we własnym domu przy komputerze, to zapraszamy na naszą stronę ofertową.  Wystarczy kliknąć w poniższy link:

PRACA W DOMU PRZY KOMPUTERZE – Oferta Współpracy

 

Przeczytaj również:

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *