Opublikowano Dodaj komentarz

Jak usunąć konto na Instagramie. Krok po kroku.

Jak usunąć konto na Instagramie.
Instrukcje krok po kroku.

Jak usunąć konto na Instagramie – w poniższym opracowaniu postaramy się  precyzyjnie krok po kroku opisać jak takiej czasowej czy też definitywnej dezaktywacji dokonać.

Nie wszyscy bowiem wiedzą, że nie trzeba od razu dokonywać drastycznej decyzji o usunięciu konta. Podczas całego procesu możemy zdecydować czy usuwamy konto na stałe i definitywnie, czy też chcemy je czasowo zawiesić i po prostu od niego chwilowo odpocząć.

Jeżeli zamierzasz usunąć swoje konto na Instagramie lub czasowe je zawiesić a nie wiesz jak to skutecznie zrobić, to nasz artykuł powinien Ci w sposób prosty i przystępny w tym pomóc.

 

 

Jak usunąć konto na Instagramie
Jak usunąć konto na Instagramie

 

 

Jak usunąć konto na Instragramie.

 

Instagram – gdy czasem trzeba odpocząć.

Instagram to jeden z wiodących portali społecznościowych, który zdobywa coraz więcej aktywnych użytkowników. Zarówno w Polsce, jak i na całym świecie. Czasem jednak zdarza się, że chcemy takowe konto usunąć lub je czasowa dezaktywować.

Dzieje się tak z reguły dlatego, że Instagram to portal, medium społecznościowe które jest bardzo angażujące czasowo. Pewne każdy z nas, przeglądając setki kolorowych fotografii czy też profili osób znanych czy też znajomych zorientował się nieraz, jak szybko minął czas. Zupełnie nie zauważalnie, tak to niestety działa.

Tak więc, jeśli masz odczucie że medium to zabiera Ci zbyt wiele czasu i czujesz się nim trochę zmęczony czy zmęczona, to dobrym rozwiązaniem będzie tutaj dezaktywacja swojego konta.

Innym czynnikiem czy motywacją do zawieszenia czy też całkowitego usunięcia swojego profilu na Instagramie bywa również niejednokrotnie pewne wypalenie. Na przykład brak pomysłów i inspiracji do tworzenia nowych, ciekawych postów lub dodawanie atrakcyjnych i wzbudzających zainteresowanie zdjęć.

Jeżeli chciałbyś więc na na chwilę od Instagrama odpocząć lub też na dobre się z nim pożegnać i nie wiesz jak to zrobić, to nasze opracowanie powinno być pomocne. Taką mamy przynajmniej nadzieję.

Nie wszystkie osoby także wiedzą, że aby od Instagrama odpocząć, nie jest konieczne podejmowanie drastycznych i nieodwracalnych kroków. Jest bowiem opcja która sprawi, że nasz profil będzie nieaktywny jedynie na pewien, określony przez nas czas.

Poprowadzimy Cię więc dokładnie i szczegółowo krok po kroku tak, aby cały proces czasowego zawieszenia bądź dezaktywacji konta przebiegł szybko i bezproblemowo.

Należy tutaj wyraźnie zaznaczyć, że samo usunięcie aplikacji ze swojego telefonu czy smartfona nie załatwi sprawy i nie rozwiąże tego problemu. Samo odinstalowanie aplikacji spowoduje jedynie, że nie będziesz mieć dostępu do uruchamiania, wejścia na Instagram.

 

 

PIERWSZA POŻYCZKA ZA DARMO!
Najlepsze pożyczki i kredyty przez internet.
Minimum formalności – pieniądze na Twoim koncie nawet w 15 minut!
Od kilkuset do nawet 20 000 zł i więcej.
Wejdź na naszą stronę i zapoznaj się z warunkami.
Wystarczy kliknąć w poniższy link.

Najlepsze pożyczki online – kliknij i sprawdź

 

 

Instagram – jak usunąć lub czasowo zawiesić swój profil.

Aby skutecznie zawiesić bądź usunąć swoje konto na Instagramie, trzeba podjąć konkretne kroki. Właśnie tego typu czynności do wykonania przedstawimy w niniejszym opracowaniu.

Należy tutaj wyraźnie zaznaczyć, że czasowe zawieszenie konta tym się różni od całkowitego jego usunięcia, że zawsze możemy do niego powrócić. Ponadto, inaczej niż w przypadku definitywnego skasowania profilu, zachowujesz wszystkie swoje treści, które na swoim profilu zamieściłeś. Zarówno wszystkie posty, zdjęcia jak i filmy.

Prócz tego, nie tracisz z kontaktu z profilami które obserwujesz oraz z tymi które zdecydowały się obserwować Ciebie. Podobnie rzecz się ma z wszystkimi komentarzami oraz serduszkami, które inni użytkownicy Instagrama zamieścili pod umieszczonymi przez Ciebie treściami.

 

Tymczasowe zawieszenie profilu na Instagramie.

Aby zawiesić swoje konto w tym medium, należy wejść na stronę Instagrama i zalogować się do swojego profilu.
Istotne jest to, aby przy tej czynności korzystać z komputera czy też laptopa.
Dezaktywacja konta nie jest niestety możliwa przy użyciu aplikacji mobilnej Instagrama.
Po zalogowaniu musimy przenieść się do widoku głównego naszego profilu.

Następnie należy kliknąć w ikonę widoczną w prawym górnym rogu ekranu – „Edytuj profil”.
Tak jak jest to pokazane na poniższym zdjęciu.

 

 

Jak zawiesić swoje konto na Instagramie
Jak zawiesić swoje konto na Instagramie

 

 

Następnie, na samym dole po prawej stronie klikamy w „Tymczasowe wyłączenie konta”.
Tak jak przedstawiamy to na poniższym scanie.

 

 

Tymczasowe wyłączenie konta
Tymczasowe wyłączenie konta

 

 

Kolejnym krokiem w całym procesie zawieszania konta będzie konieczność odpowiedzi na pytanie, z jakiego powodu chcesz tymczasowo profil wyłączyć. W tym celu, należy wybrać z listy dostępnych taką odpowiedź, którą uznasz za właściwą z Twojego punktu widzenia.

Następnie zostaniesz poproszony o wpisanie hasła, które podałeś podczas rejestracji i jest przez Ciebie używane podczas logowania się do swojego profilu.
Gdy to uczynisz i weryfikacja przebiegnie pomyślnie, pozostanie Ci jedynie kliknąć w przycisk “Wyłącz tymczasowo konto”.

Po kliknięciu w ten przycisk, Twoje konto/profil na Instagramie zostanie czasowo zawieszony. Okres, na jaki takowego wyłączenia dokonasz będzie zależał wyłącznie od Ciebie.

Cały ten końcowy proces przedstawiamy na poniższym zdjęciu/scanie.

 

 


 

 

Jak trwale usunąć swoje konto na Instagramie.

 

Zanim podejmiesz tą ostateczną i nieodwracalną decyzję o trwałym usunięciu swojego konta, profilu na Instagramie powinieneś być świadomy, że wszystko co tam przez krótszy czy dłuższy czas gromadziłeś bądź gromadziłaś, bezpowrotnie utracisz. Zarówno wszelkie zdjęcia, posty i filmy jakie tam zamieściłeś jak i wszystkie polubienia i serduszka jakie one wywołały.

Ponadto, skasowane zostaną skasowane wszystkie kontakty i znajomości które tam zawarłeś czy zawiązałeś. Jednym słowem, tracisz bezpowrotnie wszystkich obserwujących Twój profil oraz osoby czy profile przez Ciebie obserwowane.

Prócz tego, niemożliwe będzie również ponowne utworzenie profilu pod tą samą nazwę, pod którą był aktywny Twój dotychczasowy, skasowany profil. Gdy więc po jakimś czasie zdecydujesz się ponownie wrócić i założyć swoje konta na Instagramie, będziesz już musiał wybrać inny nick.

Pamiętaj – usuniętego konta nie będzie w stanie przywrócić nawet administracja Instagrama.
Warto więc taką decyzję dokładnie, na spokojnie przemyśleć i przeanalizować.

Gdy już przeanalizujesz wszystkie za oraz przeciw i zdecydujesz się  jednak na trwale usuniecie swojego konta, to musisz w tym celu odwiedzić specjalną stronę na Instagramie.
W tym celu wystarczy kliknąć w poniższy link.

Trwałe usunięcie konta na Instagramie

 

Po kliknięciu w powyższy link i wejściu na stronę, zaloguj się do swojego konta, profilu na Instagramie.

Po zalogowaniu, podobnie jak to było w przypadku czasowego zawieszania konta, wymagane będzie udzielenie odpowiedzi na pytania, dlaczego chcesz usunąć swój profil. Tutaj również odpowiedź wybieramy z listy.

Następnie, w odpowiednie miejsce wpisujemy hasło używane do logowania i klikamy na dole w „Usuń konto…”
Na samym dole znajdziesz jeszcze specjalną informację, że Twoje konto staje się ukryte i po 30 dniach zostanie usunięte.

W sposób obrazowy postaraliśmy się to przedstawić na poniższym zdjęciu/scanie.

 

 

Trwałe usunięcie konta na Instagramie
Trwałe usunięcie konta na Instagramie

 

 

Jeżeli chodzi o ostateczne i nieodwracalne usuwanie swojego konta, profilu na Instagramie wysyłane jest jeszcze do Ciebie specjalne powiadomienie. Na Twój e-mail podany podczas rejestracji na Instagramie przyjdzie wiadomość, że po 30 dniach Twoje konto zostanie całkowicie usunięte.

Będzie tam również umieszczony specjalny link. Klikniecie w niego spowoduje całkowite przywrócenie Twojego konta, łącznie z wszystkimi treściami tam zgromadzonymi. Musisz to jednak uczynić przed upływem wspomnianych 30 dni od chwili, gdy usunięcie konta zleciłeś. Po tym czasie, link będzie już nieaktualny i tym samym nie będzie już żadnej możliwości przywrócenia swojego konta na Instagramie.

 

Jak usunąć konto na Instagramie – podsumowanie.

Na koniec pragniemy Państwu serdecznie podziękować za zapoznanie się z naszą krótką instrukcją, dotycząca zawieszania lub całkowitego usuwania konta na Instagramie. Mamy nadzieję, że informacji i instrukcje które przekazaliśmy okazały się dla Państwa w miarę zrozumiałe, czytelne i w razie potrzeby pomocne.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *