Konta bankowe oraz karty kredytowe – najlepsze oferty!

Konta bankowe oraz karty kredytowe.
Zestawienie najlepszych propozycji na rynku.

Konta bankowe czy też karta kredytowa to instrumenty czy usługi, które są bardzo przydatne w obecnym świecie i znacznie ułatwiają nam funkcjonowanie. Ponadto, jeżeli chodzi o konto bankowe, to w wielu przypadkach jest ono wręcz niezbędne.

Wielu pracodawców oczekuje, aby dany pracownik posiadał swój rachunek osobisty, na który będzie przelewane wynagrodzenie. Nie może to być oczywiście, przynajmniej na dzień dzisiejszy warunek obowiązkowy, ale znacznie ułatwia i usprawnia przekazywanie wynagrodzenia. I to zarówno dla pracodawcy jak i samego pracownika.

Jak w każdej praktycznie dziedzinie naszego życia, również w tym przypadku wybór różnorodnych ofert i propozycji jest dość obszerny. Banki co rusz prześcigają się w różnego rodzaju ofertach i zachęcają rozmaitymi promocjami. Zarówno jeżeli chodzi o konta osobiste, jak i karty kredytowe.

Dlatego też, w poniższym zestawieniu przedstawiamy najlepsze rachunki bankowe, konta osobiste i oszczędnościowe oraz karty kredytowe. Mamy nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie tam dla siebie dobrą, satysfakcjonującą ofertę.

Ponadto, pod tym zestawieniem znajdą Państwo nasze specjalne opracowanie. Dotyczy ono  najważniejszych informacji i zasad, odnośnie kont bankowych oraz kart kredytowych. Tak więc, w wolnej chwili zachęcamy również do zapoznania się z informacjami tam zawartymi.

Konta bankowe oraz karty kredytowe.
Podstawowe informacje.

 

 

Konta bankowe
Konta bankowe

 

 

Praktycznie każdy z nas, wkraczając w dorosłe życie, będzie chciał lub wręcz musiał założyć swoje osobiste konto bankowe. Takie, na które będzie przelewane na przykład nasze wynagrodzenie. Obecnie, praktycznie wszystkie firmy właśnie poprzez przelew wypłaty na konto, rozliczają się ze swoimi pracownikami. I to już praktycznie bez znaczenia, czy jest to mała firma rodzinna, czy też duże przedsiębiorstwo bądź korporacja.

Warto więc na spokojnie przeanalizować i zastanowić się dobrze, który rachunek osobisty i w jakim banku otworzyć. Tym bardziej że wybór jest dość spory, a promocje oferowane przez banki są nieraz bardzo atrakcyjne. Duża konkurencja w sektorze bankowym sprawia, że możemy wybrać dla siebie ofertę na naprawdę satysfakcjonujących warunkach.

Należy ponadto dodać, że konto bankowe zakładamy z myślą, że będzie służyło nam praktycznie na stałe. Należy więc wybrać dobrą ofertę, aby nie trzeba było go co chwilę zmieniać. W każdym bądź razie, zdecydowana większość klientów tego typu racjonalną logiką się kieruje. Tak więc, tym bardziej wybór ten powinien być w miarę przemyślany. Podjęty po odpowiedniej analizie kosztów i innych warunków jego użytkowania.

Z drugiej strony nie należy jednak przesadzać. Założenie konta to nie zakup domu czy nawet samochodu. Nie wspominając już o wysokich kredytach hipotecznych, które spłacane są potem nawet kilkadziesiąt lat. Konto bankowe zawsze można zmienić i nie wiąże się to bardzo skomplikowaną procedurą. Z reguły nie wymaga też ponoszenia jakiś dużych kosztów finansowych.

Jednak zmiana konta bankowego wiąże się z poinformowaniem o tym na przykład swojego pracodawcy. Oprócz tego, nie obejdzie się też bez przekazania informacji na ten temat do odpowiedniego Urzędu Skarbowego, czy też Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Lepiej więc wybrać od razu odpowiednią ofertę. Tak, aby później nie trzeba było swojego rachunku bankowego przenosić.

 

 

Konta bankowe – na co zwrócić uwagę…

Jednym z podstawowych czynników na który należy zwrócić uwagę planując założenie konta bankowego, jest rzecz jasna koszt obsługi oraz prowadzenia naszego rachunku. Bardzo wiele reklam i promocji kusi nas hasłami typu “zero złotych za otwarcie i prowadzenie”. Jest to z reguły uwarunkowane zagwarantowaniem odpowiednich wpływów na ten rachunek, jak również dokonywaniem z niego odpowiedniej ilości przelewów zewnętrznych oraz płatności kartą przypisaną do naszego konta bankowego.

 

Koszty, na które powinniśmy więc zwrócić uwagę analizując warunki korzystania z danego konta bankowego, rachunku osobistego:

  • Opłata za prowadzenie (głównie naliczana jest ona comiesięcznie)
  • Koszty wydania oraz użytkowania karty debetowej (zwykle jest to oplata jednorazowa za wydanie karty oraz opłaty dodatkowe za transakcje, które można jednak uniknąć dokonując odpowiedniej ilości transakcji lub na określoną sumę)
  • Opłaty za korzystanie z bankomatów (zwykle są one naliczane z bankomatów innych banków, choć nieraz w ofercie mamy bezpłatne korzystanie z wszystkich bankomatów, niezależnie od banku do jakiego dany bankomat należy)
  • Opłaty dodatkowe (będzie to na przykład opłata za powiadomienia sms o transakcjach i zmianach salda rachunku, przesyłanie listowne comiesięcznych wydruków z przeprowadzonymi transakcjami oraz aktualnym saldzie na Twoim koncie, dodatkowy pakiet ubezpieczeniowy i inne). Pamiętaj, że wiele  tych opłat możesz pominąć przy zakładaniu konta. Wystarczy jedynie, że poinformujesz o rezygnacji z tych dodatkowych, kosztownych i nierzadko całkowicie zbędnych usług. Z reguły będziesz musiał sam zgłosić rezygnację z tych dodatkowych płatnych opcji. Są one bowiem w większości dodawane i uruchamiane automatycznie, przy zakładaniu danego konta bankowego.

 

 

Karta kredytowa – co to takiego i na jakich zasadach działa.

 

 

Karta kredytowa
Karta kredytowa

 

 

W obecnych czasach, karta kredytowa to bardzo wygodny i w miarę dostępny produkt finansowo-kredytowy. Dzięki niej można wygodnie płacić za zakupy w sklepach oraz innych tego typu punktach handlowych bądź usługowych. I to zarówno w Polsce, jak i poza jej granicami.

Prócz tego, karta kredytowa bardzo przydaje się i znakomicie sprawdza podczas dowolnych płatności w internecie. Dotyczy to zarówno wszelkiego rodzaju zakupów oraz opłat za inne usługi świadczone drogą online.

Z karty kredytowej najlepiej korzystać w trakcie płatności dokonywanych w sklepach, zarówno stacjonarnych jak i internetowych.. O ile płatności za zakupy bądź usługi w ten sposób są mało kosztowne, to już wszelkie operacje gotówkowe wiążą się z dość dużymi opłatami. Głównie chodzi tutaj o wypłatę w bankomacie gotówki bądź wykonanie przelewu.

To, co odróżnia kartę kredytową od tej tradycyjnej i obecnie dołączanej z automatu do praktycznie każdego konta bankowego karty płatniczej, to możliwość korzystania z dodatkowych środków, których nie posiadamy na swoim rachunku bankowym.

Podczas tego typu operacji płatniczej, środki pobierane są z pewnego rodzaju rachunku kredytowego, a nie bezpośrednio z naszego konta.

Dzięki karcie kredytowej możemy dokona płatności za dowolny towar bądź usługę nawet wówczas, gdy nie posiadamy na swoim rachunku osobistym danej kwoty. Tego typu karta to więc nic innego, jest swoista linia kredytowa, mająca swój górny limit i określony czas na uregulowanie, spłatę zadłużenia. Należy o tych terminach pamiętać, tak aby nie przysporzyć sobie dodatkowych kosztów.

Karta kredytowa, ze względu na podobny sposób działania, często mylona jest z bardzo popularną i powszechnie używaną kartą debetową. Należy jednak pamiętać, że karta kredytowa to pewnego rodzaju produkt kredytowy i obecnie jest ona mniej popularna niż wspomniana karta z debetem. Inny jest również sposób ubiegania się o tego typu usługę i wiąże się to z posiadaniem przez danego klienta odpowiednio pozytywnej historii kredytowej.

 

Spłata zadłużenia na Twoje karcie kredytowej.

 

Cały proces spłaty zadłużenia na karcie kredytowej jest dość prosty i nie powinien sprawiać tutaj jej użytkownikowi większych trudności. Do każdej wydanej karty przydzielony jest specjalny rachunek kredytowy, na który należy spłacać powstałe w ten sposób zadłużenie.

Tak więc, trzeba znać przypisany do karty numer rachunku kredytowego oraz pamiętać o terminowym przelewie odpowiedniej sumy z własnego konta bankowego na ten właśnie rachunek. Należy również pamiętać, aby takiego przelewu dokonywać najlepiej dzień lub dwa przed ostatecznym terminem spłaty. Masz wówczas pewność, że kwota dotrze na czas i nie zostaną Ci naliczone dodatkowe odsetki za zwłokę.

Dużą zaletą karty kredytowej jest również fakt, że z reguły nie ma konieczności spłaty całości zadłużenia. W wielu przypadkach, banki taką kwotę minimalna ustalają nawet na poziomie tylko 5 %. Pozostałą cześć zaległej kwoty można rozłożyć na mniejsze raty i w ten sposób sukcesywnie ją spłacać.

Należy jednak pamiętać, że tego typu rozwiązanie wiąże się z dodatkowym opracowaniem. Tak więc, najlepszym i najmniej kosztownym rozwiązaniem jest spłata całości zadłużenia w określonym terminie.

To wszystko, co chcielibyśmy Państwu przekazać w niniejszym opracowaniu, które zamieściliśmy pod rankingiem, zestawieniem bankowych kont osobistych, oszczędnościowych oraz kart kredytowych. Mamy nadzieję, że umożliwi on wybór najlepszej i optymalnej ofertę.

Jeżeli natomiast interesuje Państwa tematyka rachunków firmowych i kredytów dla firm, to zachęcamy do osobnego zestawienia i opracowania. Wystarczy kliknąć >> tutaj.