Najlepsze konta firmowe i kredyty dla firm.

Najlepsze konta firmowe oraz kredyty bankowe przeznaczone dla firm [ranking + analiza].

W poniższym zestawieniu zamieszczamy najlepsze bankowe konta firmowe, kredyty oraz inne produkty przeznaczone dla firm. Tylko najlepsze i starannie wyselekcjonowane oferty.

Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tutaj dla siebie optymalną i satysfakcjonującą propozycję. Niezależnie czy prowadzi dużą firmę czy drobną, jednoosobową działalność gospodarczą.

Ranking nasz, oprócz specjalnie wyselekcjonowanego zestawienia najlepszych tego typu produktów finansowych na rynku, uwzględnia również szereg bardzo istotnych czynników z nimi związanych.

Wśród nich wymienić należy takie kryteria jak opłaty za otwarcie i prowadzenie danego rachunku firmowego czy też koszty związane z obsługą karty. Prócz tego, uwzględnia także wysokość opłat za przelewy, propozycje dla oszczędzających czy też wszelkiego rodzaju promocje.

Ważnym czynnikiem, który z pewnością warto brać poważnie pod uwagę jest funkcjonalność konta. Mowa tutaj, miedzy innymi, o dostępności do bankowości elektronicznej czy też aplikacji mobilnej.

 

 


 

 

Konta firmowe oraz kredyty dla firm – co warto wiedzieć…

 

 

Konta firmowe i kredyty dla firm
Konta firmowe i kredyty dla firm

 

Konto firmowe – obowiązek każdego przedsiębiorcy.

Założenie konta czy też rachunku osobistego w banku, jest obecnie naszą dobrowolną decyzją i nie jest z reguły obowiązkowe. Natomiast w przypadku osoby, która planuje podjąć działalność gospodarczą, założenie firmowego rachunku bankowego jest już czynnością niezbędną. Ponadto jest to również jedna z pierwszych rzeczy, jaką będzie zmuszony wykonać każdy przyszły przedsiębiorca.

Jest on bowiem niezbędny zarówno do rozliczeń z Urzędem Skarbowym jak i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Poza tym, z większością firm wszelkie rozliczenie odbywać się będą zapewne poprzez realizację przelewów bankowych. Pomijając fakt, że każda transakcja gotówkowa między podmiotami gospodarczymi ma swój ustalony, górny limit. W związku z tym, że firma ma obowiązek posiadać swoje konto firmowe, lepiej  zastanowić się i przeanalizować wcześniej, która oferta będzie dla nas optymalna.

 

Rachunek firmowy – jaki więc wybrać?

Warunki, na które powinniśmy zwrócić uwagę podejmując decyzją o założeniu konta firmowego, nie różnią się znacząco od tych, które obowiązują jeżeli chodzi o konto osobiste. Będą to więc takie czynniki jak opłata za otwarcie i prowadzenie rachunku, koszty przelewów, opłata za wydanie i użytkowanie karty. Warto również zwrócić uwagę na opłaty za korzystanie z bankomatów i inne wcześniej już omówione warunki.

Bardzo ważnym czynnikiem odnośnie każdego rachunku bankowego jest też dostęp do usług bankowości elektronicznej. Realizowanie wszelkich zobowiązań online, pozwoli zaoszczędzić Ci sporo tak cennego czasu. I to nie tylko dla przedsiębiorcy, ale także dla osoby prywatnej. Nikt bowiem nie lubi stać w długich kolejkach, gdy tego typu sprawę może załatwić praktycznie kilkoma kliknięciami. Przy użyciu swojego komputera, laptopa lub smartfona.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że z reguły płatności zwykłym przelewem w banku są o wiele droższe niż te online. Wiele banków ma w swojej ofercie darmowe przelewy przez internet. Wystarczy jedynie, aby tego typu operację finansową wykonać za pomocą udostępnionego panelu bankowości elektronicznej.

 

Konto firmowe – najlepsze oferty w jednym miejscu.

Trzeba przyznać, że jeżeli chodzi o oferty banków odnośnie rachunków firmowych, wybór jest również dość spory i można znaleźć dla siebie naprawdę satysfakcjonujące rozwiązanie. Najlepsze z tych propozycji zamieściliśmy w naszym zestawieniu, znajdującym się na tej stronie. Możesz tam spokojnie, w komfortowych warunkach przeanalizować dostępne oferty i warunki z nimi związane. Liczymy, że każdy znajdzie tam dla siebie satysfakcjonującą ofertę.

Osoby planujące otworzyć prywatny, bankowy rachunek osobisty lub zainteresowane uzyskaniem karty kredytowej zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem, zestawieniem najlepszych tego typu propozycji na runku. Wystarczy kliknąć >>> tutaj.