Najlepsze konta firmowe i kredyty dla firm.

Najlepsze konta firmowe oraz kredyty bankowe przeznaczone dla firm.

W poniższym zestawieniu zamieszczamy najlepsze bankowe konta firmowe, kredyty oraz inne produkty przeznaczone dla firm. Tylko najlepsze i starannie wyselekcjonowane oferty. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tutaj dla siebie optymalną i satysfakcjonującą propozycję. Niezależnie czy prowadzi dużą firmę czy drobną, jednoosobową działalność gospodarczą.

 

 


 

 

Konta firmowe oraz kredyty dla firm – co warto wiedzieć…

 

 

Konta firmowe i kredyty dla firm
Konta firmowe i kredyty dla firm

 

Konto firmowe – obowiązek każdego przedsiębiorcy.

Założenie konta czy też rachunku osobistego w banku, jest obecnie naszą dobrowolną decyzją i nie jest z reguły obowiązkowe. Natomiast w przypadku osoby, która planuje podjąć działalność gospodarczą, założenie firmowego rachunku bankowego jest już czynnością niezbędną. Ponadto jest to również jedna z pierwszych rzeczy, jaką będzie zmuszony wykonać każdy przyszły przedsiębiorca.

Jest on bowiem niezbędny zarówno do rozliczeń z Urzędem Skarbowym jak i Zakładem Ubezpieczeń Społecznych. Poza tym, z większością firm wszelkie rozliczenie odbywać się będą zapewne poprzez realizację przelewów bankowych. Pomijając fakt, że każda transakcja gotówkowa między podmiotami gospodarczymi ma swój ustalony, górny limit. W związku z tym, że firma ma obowiązek posiadać swoje konto firmowe, lepiej  zastanowić się i przeanalizować wcześniej, która oferta będzie dla nas optymalna.

 

Rachunek firmowy – jaki więc wybrać?

Warunki, na które powinniśmy zwrócić uwagę podejmując decyzją o założeniu konta firmowego, nie różnią się znacząco od tych, które obowiązują jeżeli chodzi o konto osobiste. Będą to więc takie czynniki jak opłata za otwarcie i prowadzenie rachunku, koszty przelewów, opłata za wydanie i użytkowanie karty. Warto również zwrócić uwagę na opłaty za korzystanie z bankomatów i inne wcześniej już omówione warunki.

Bardzo ważnym czynnikiem odnośnie każdego rachunku bankowego jest też dostęp do usług bankowości elektronicznej. Realizowanie wszelkich zobowiązań online, pozwoli zaoszczędzić Ci sporo tak cennego czasu. I to nie tylko dla przedsiębiorcy, ale także dla osoby prywatnej. Nikt bowiem nie lubi stać w długich kolejkach, gdy tego typu sprawę może załatwić praktycznie kilkoma kliknięciami. Przy użyciu swojego komputera, laptopa lub smartfona.

Nie bez znaczenia jest również fakt, że z reguły płatności zwykłym przelewem w banku są o wiele droższe niż te online. Wiele banków ma w swojej ofercie darmowe przelewy przez internet. Wystarczy jedynie, aby tego typu operację finansową wykonać za pomocą udostępnionego panelu bankowości elektronicznej.

 

Konto firmowe – najlepsze oferty w jednym miejscu.

Trzeba przyznać, że jeżeli chodzi o oferty banków odnośnie rachunków firmowych, wybór jest również dość spory i można znaleźć dla siebie naprawdę satysfakcjonujące rozwiązanie. Najlepsze z tych propozycji zamieściliśmy w naszym zestawieniu, znajdującym się na tej stronie. Możesz tam spokojnie, w komfortowych warunkach przeanalizować dostępne oferty i warunki z nimi związane. Liczymy, że każdy znajdzie tam dla siebie satysfakcjonującą ofertę.

Osoby planujące otworzyć prywatny, bankowy rachunek osobisty lub zainteresowane uzyskaniem karty kredytowej zachęcamy do zapoznania się z naszym rankingiem, zestawieniem najlepszych tego typu propozycji na runku. Wystarczy kliknąć >>> tutaj.