Opublikowano Dodaj komentarz

Kryptowaluty biją kolejne rekordy – Bitcoin coraz wyżej.

Kryptowaluty

Kryptowaluty znów na topie.
Bitcoin bije kolejne rekordy.

Jak powszechnie wiadomo, do najpopularniejszych walut na świecie należy amerykański dolar czy też europejskie euro. Jednak coraz większym zainteresowaniem zaczynają cieszyć się wszelkiego rodzaju kryptowaluty.

Najpopularniejszym obecnie tego typu wirtualnym pieniądzem jest bez wątpienia Bitcoin. Według różnych szacunków, tej kryptowaluty w obiegi jest już na poziomie około biliona dolarów.

Poza tym, szacuje się że drugie tyle jest ulokowane w innego tego typu walutach wirtualnych. A powstaje ich obecnie coraz więcej.

Obecnie, większość transakcji i operacji finansowych odbywa się za pomocą walut tradycyjnych. Tego typu rozliczenia odbywają się głównie w dolarach oraz euro. Z obserwacji i analiz z tym związanych wynika, że większej rewolucji w tym zakresie nie ma się co w najbliższej perspektywie spodziewać.

Nie zmienia to jednak faktu, że wszelkiego rodzaju kryptowaluty zyskują obecnie coraz większą popularność i zainteresowanie. Wiąże się to niewątpliwie z kolejnymi rekordami, co do wartości osiąganych przez najpopularniejszą obecnie kryptowalutę na rynku. Mowa tu oczywiście o Bitcoinie.

W związku z tym, osoby bardziej zorientowane w temacie i interesujące się bliżej tymi zagadnieniami, coraz częściej korzystają właśnie z tej alternatywnej formy płatności.

Jedyną rzeczą, która łączy tradycyjne środki płatnicze z kryptowalutami, to możliwość regulowania nimi swoich zobowiązań. Jednak nie wszędzie będziemy mieli możliwość zapłacenia np. Bitcoinem, tak jak tradycyjnymi środkami płatniczymi.

Poza tym, obie te formy płatnicze nie mają już w zasadzie ze sobą nic wspólnego. Dolar, euro czy inne waluty narodowe to banknoty i monety. Kryptowaluta to z kolei jedynie zapis w formie elektronicznej. Nie ma ona  więc swojego odzwierciedlenia w jakiejś materialnej, bardziej fizycznej formie. Nie można więc jej także obsługiwać i gromadzić poprzez tradycyjne konta bankowe.

Przeczytaj także: Najlepsze pożyczki i kredyty online

Rynku kryptowalut nie kontroluje obecnie żadna instytucja państwowa, do tego typu zadań powołana. Jednak obecne rekordowe zwyżki tej waluty sprawiają, że coraz więcej osób zaczęło się tym rynkiem na poważnie interesować. Zarówno wśród dużych giełdowych graczy, jaki i drobniejszych inwestorów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *