Najlepsze konta bankowe – rachunki osobiste

Najlepsze konta bankowe – rachunki osobiste.

W poniższym zestawieniu znajdziesz najlepsze rachunki bankowe, konta osobiste oraz oszczędnościowe. Mamy nadzieję, że każdy z Państwa znajdzie tam dla siebie odpowiednią ofertę.

 


 

Najlepsze rachunki bankowe.
Konta osobiste i oszczędnościowe.

Praktycznie każdy z nas, wkraczając w dorosłe życie, będzie chciał lub wręcz musiał założyć swoje osobiste konto bankowe. Takie, na które będzie przelewane na przykład wynagrodzenie. Obecnie praktycznie wszystkie firmy właśnie poprzez przelew wypłaty na konto, rozliczają się ze swoimi pracownikami. I to już praktycznie bez znaczenia, czy jest to mała firma rodzinna, czy też duże przedsiębiorstwo bądź korporacja.

Warto więc na spokojnie przeanalizować i zastanowić się dobrze, który rachunek osobisty i w jakim banku otworzyć. Tym bardziej że wybór jest dość spory, a promocje oferowane przez banki są nieraz bardzo atrakcyjne. Duża konkurencja w sektorze bankowym sprawia, że możemy wybrać dla siebie ofertę na naprawdę satysfakcjonujących warunkach.

Należy ponadto dodać, że konto bankowe zakładamy z myślą, że będzie służyło nam praktycznie na stałe. Należy więc wybrać dobrą ofertę, aby nie trzeba było go co chwilę zmieniać. W każdym bądź razie, zdecydowana większość klientów tego typu racjonalną logiką się kieruje. Tak więc, tym bardziej wybór ten powinien być w miarę przemyślany. Podjęty po odpowiedniej analizie kosztów i innych warunków jego użytkowania.

Z drugiej strony nie należy jednak przesadzać. Założenie konta to nie zakup domu czy nawet samochodu. Nie wspominając już o wysokich kredytach hipotecznych, które spłacane są potem przez nas nawet kilkadziesiąt lat. Konto bankowe zawsze można zmienić i nie wiąże się to bardzo skomplikowaną procedurą. Z reguły nie wymaga też ponoszenia jakiś dużych kosztów finansowych. Jednak zmiana konta bankowe wiąże się z poinformowaniem o tym na przykład swojego pracodawcy. Oprócz tego, nie obejdzie się też bez przekazania informacji na ten temat do odpowiedniego Urzędu Skarbowego, czy też Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Lepiej więc wybrać od razu odpowiednią ofertę. Tak, aby później nie trzeba było swojego rachunku bankowego przenosić.

 

Konto osobiste >>> na co zwrócić uwagę…

Jednym z podstawowych czynników na który należy zwrócić uwagę planując założenie konta bankowego, jest rzecz jasna koszt obsługi oraz prowadzenia naszego rachunku. Bardzo wiele reklam i promocji kusi nas hasłami typu „zero złotych za otwarcie i prowadzenie”. Jest to z reguły uwarunkowane zagwarantowaniem odpowiednich wpływów na ten rachunek, jak również dokonywaniem z niego odpowiedniej ilości przelewów zewnętrznych oraz płatności kartą przypisaną do naszego konta bankowego.

 

Koszty, na które powinniśmy więc zwrócić uwagę analizując warunki korzystania z danego konta:

 

  • opłata za prowadzenie (głównie naliczana jest ona comiesięcznie)

  • koszty wydania oraz użytkowania karty debetowej (zwykle jest to oplata jednorazowa za wydanie karty oraz opłaty dodatkowe za transakcje, które można jednak uniknąć dokonując odpowiedniej ilości transakcji lub na określoną sumę)

  • opłaty za korzystanie z bankomatów (zwykle są one naliczane z bankomatów innych banków, choć nieraz w ofercie mamy bezpłatne korzystanie z wszystkich bankomatów, niezależnie od banku do jakiego dany bankomat należy)

  • opłaty dodatkowe (będzie to na przykład opłata za powiadomienia sms o transakcjach i zmianach salda rachunku, przesyłanie listowne comiesięcznych wydruków z przeprowadzonymi transakcjami oraz aktualnym saldzie na Twoim koncie, dodatkowy pakiet ubezpieczeniowy i inne). Pamiętaj, że wiele  tych opłat możesz pominąć przy zakładaniu konta. Wystarczy jedynie, że poinformujesz o rezygnacji z tych dodatkowych, kosztownych i nierzadko całkowicie zbędnych usług. Z reguły będziesz musiał sam zgłosić rezygnację z tych dodatkowych płatnych opcji. Są one bowiem w większości dodawane i uruchamiane automatycznie, przy zakładaniu danego konta bankowego.

To wszystko co chcielibyśmy Ci przekazać w niniejszym opracowaniu, które zamieściliśmy pod rankingiem, zestawieniem bankowych kont osobistych. Mamy nadzieję, że pozwoli Ci to wybrać dla siebie najlepszą ofertę.

 

Jednocześnie zapraszamy do zapoznania się z naszymi pozostałymi opracowaniami i analizami z dziedziny finansów osobistych i firmowych.