Ubezpieczenia OC – najtańsze ubezpieczenia samochodowe.

Ubezpieczenia OC – najtańsze ubezpieczenia samochodowe.

Sprawdź nasz kalkulator OC/AC – Ubezpieczenia OC/AC tańsze nawet 580 złotych.
Dzięki tej poręcznej porównywarce możesz zaoszczędzić nawet kilkaset złotych.

 

 

 

Korzystanie z powyższego kalkulatora jest bardzo proste.
Z listy wybieramy markę pojazdu oraz model.
Następnie określamy rodzaj paliwa, pojemność silnika oraz rok produkcji.
Po wybraniu odpowiednich opcji klikamy “Oblicz składkę OC/AC”.
Dalej system sam nas poprowadzi w celu określenia najlepszej oferty.

Zobacz ile możesz zyskać – porównanie zajmie Ci kilka minut.
Wybierz dla siebie najtańsze i najlepsze ubezpieczenie. 

 

 


 

W międzyczasie, zachęcamy do zapoznania się z naszym opracowaniem, traktującym o rynku ubezpieczeń komunikacyjnych OC, AC oraz NNW.

 

UBEZPIECZENIA OC.
Najlepsze o najtańsze ubezpieczenia samochodowe.

 

Wiele osób, stających przed obowiązkiem opłacenia ubezpieczenia samochodowego OC zadaje siebie pytanie, czy jest to tylko przykry, finansowy obowiązek czy też gwarancja pomocy w sytuacji kryzysowej.  W naszym opracowaniu postaramy się pokrótce na pytania i wątpliwości odpowiedź. Mamy nadzieję, że nasze opracowanie będzie dla Państwa w miarę interesujące i choć po części pomocne.

 

Ubezpieczenie samochodowe OC – obowiązek każdego kierowcy.

W następstwie gwałtownego rozwoju motoryzacji oraz coraz popularniejszego i łatwiejszego dostępu do wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych, życie wymusiło wprowadzenie w tej dziedzinie odpowiednich rozwiązań systemowych oraz prawnych.

Szczególnie w ostatnim czasie, gdy liczba wszelkiego rodzaju pojazdów mechanicznych, głównie samochodów choć nie tylko, bardzo znacząco wzrosła. Nie jest to oczywiście jedynie specyfika polska, podobnie rzecz się ma w większości krajów na świecie. W związku z powyższym, niezbędne było wprowadzenie uwarunkowań prawnych związanych z tym zjawiskiem.

Jeżeli myślimy o ramach prawnych związanych z powszechnym rozwojem motoryzacji, to w pierwszej chwili na myśl nam przychodzi oczywiście kodeks o ruchu drogowym. Jest to rzecz zupełnie zrozumiała. Uregulowanie sposobu poruszania się na drogach było niezbędne do bezpiecznego i w miarę bezkolizyjnego ich użytkowania.

Nie sprawiło to oczywiście, że całkiem wyeliminowaliśmy wszelkiego rodzaju wypadki, kolizje i inne nieszczęśliwe zdarzenia na naszych drogach. Pozwoliło to jednak, w sposób znaczący je ograniczyć i zminimalizować ich skutki. W ślad za regulacjami dotyczącymi prawidłowego poruszania się po drogach, musiały iść również rozwiązania związane z powszechnym i obowiązkowym ubezpieczeniem komunikacyjnym dla kierowców.

Wiadomo że im więcej aut na drodze, czym większy ruch, tym łatwiej niestety o kolizję czy wypadek. A konsekwencje tego typu zdarzeń mogą być bardzo dotkliwe. Pomijamy tutaj kwestie urazów, poważnych obrażeń czy też niestety tragicznych wypadków ze skutkiem śmiertelnym.

Jest to oczywiste nieszczęście, szczególnie ten ostatni przypadek i nie da się go zrekompensować jakimikolwiek pieniędzmi. Skupmy się wiec na szkodach typowo materialnych, powstałych wskutek tego typu zdarzeń losowych na naszych drogach. Wówczas, nierzadko znienawidzone przez kierowców ubezpieczenie OC, może okazać się bardzo pomocne, przydatne i co ważne chroniące nas przed bardzo znacznymi kosztami finansowymi.

 

 

Ubezpieczenia OC
Ubezpieczenia OC

 

 

 

Ubezpieczenie OC – zobowiązanie o którym lepiej pamiętać.

Dobrze i przemyślanie dobrane ubezpieczenie OC może ustrzec Cię przed bardzo poważnymi konsekwencjami finansowym, o których może nawet wcześniej nie zdawałeś sobie dokładnie sprawy.

I nie chodzi tutaj wyłącznie o karę jaka grozi kierowcy, który zatrzymany zostanie bez takiego obowiązkowego ubezpieczenia OC. Choć kary są tutaj również niemałe. Szerzej o aspektach prawnych braku takowego, niezbędnego ubezpieczenia OC piszemy w dalszej części niniejszego opracowania.

Szkody powstałe w wyniku nieszczęśliwego wypadku czy też jedynie kolizji mogą być czasem bardzo znaczne i kosztowne. Zrekompensowanie tych strat, mogło by być bardzo poważnym uszczerbkiem i problemem finansowym dla sprawcy takiego nieszczęśliwego wypadku czy też kolizji.

I to również dla osób majętnych i posiadających wysokie, ponadprzeciętne dochody. Nie mówiąc już o sytuacji, gdy wymagane są olbrzymie odszkodowania dla osób poszkodowanych w wypadku na drodze.

 

Ubezpieczenie obowiązkowe OC >>> Uwarunkowania Prawne.

Konieczność posiadania obowiązkowego ubezpieczenia dla kierowców OC, reguluje ustawa z dnia 22 maja 2003. Pełna nazwa ustawy to:

“o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych”

W myśl tych przepisów, każdy pojazd mechaniczny musi bezwzględnie posiadać ważną polisę ubezpieczeniową, czyli tak zwane OC.

Obojętnie jaką firmę wybierzesz oraz jaka jest cena polisy, to nie ma to znaczenia jeżeli chodzi o wymóg prawny. Ważne jedynie jest to, abyś takie aktualne ubezpieczenie posiadał. OC to obecnie jedyne ubezpieczenie samochodu, które jest obowiązkowe, a jego brak grozi bardzo poważnymi konsekwencjami finansowymi.

Brak aktualnego ubezpieczenia OC grozi karą finansową nawet do kilku tysięcy złotych. Nie mówiąc już o konsekwencjach w sytuacji gdy spowodujesz kolizją lub co gorsza wypadek. W takim przypadku koszty naprawy uszkodzonego pojazdu musiałbyś pokryć z własnej kieszeni. A nierzadko są to spore sumy. Zwłaszcza przy autach nowszych i bardziej renomowanych marek. Jeżeli więc posiadasz samochód lub inny pojazd mechaniczny, to musisz o takim aktualnym ubezpieczeniu bezwzględnie pamiętać.

Ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, czyli tak zwane popularne OC odnosi się do odpowiedzialności cywilnej kierowców. W przypadku nieszczęśliwego wypadku samochodowego, którego byłeś sprawcą i czyjeś auto zostało uszkodzone, firma ubezpieczeniowa w której masz opłacone tak zwane OC zrekompensuje, zwróci koszty naprawy takiego pojazdu.

Podobnie w przypadku, jeżeli podczas takiego nieszczęśliwego zdarzenia obrażeniom ulegną pasażerowie. Wówczas  ubezpieczyciel również pokryje koszty odszkodowania dla osób poszkodowanych w takim nieszczęśliwym wypadku.

 

UBEZPIECZENIA OC/AC >>> Jakie wybrać?

Na temat tak zwanych ubezpieczeń komunikacyjnych, czyli popularnego OC, AC czy NW każdy zapewne ma swoje zdanie. Część z nas traktuje tego typu usługę jako jedynie zło konieczne. Kojarzymy tego typu opłatę jako kolejny podatek czy sposób na wyciągnięcie od kierowców dodatkowych pieniędzy.

Jednak każdy z użytkowników samochodu powinien takie ubezpieczenie bezwzględnie posiadać, gdyż jego brak może wiązać się z bardzo poważnymi konsekwencjami. Nie chodzi tu tylko o wypadek czy kolizję drogową. Sama kontrola drogowa stwierdzająca jego brak może nas kosztować nawet kilka tysięcy złotych kary.

Mowa tu oczywiście o tzw. ubezpieczeniu OC, czyli odpowiedzialności cywilnej. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe. Pozostałe, takie jak na przykład AC jest dobrowolne i chroni nas od różnych innych zdarzeń, jak np. kradzież naszego samochodu. Najkorzystniejsze jest ubezpieczenie w pakietach, obejmujące OC/AC i NW. Możemy wówczas liczyć na znaczące ulgi i rabaty, co powinno w ogólnych rozrachunku znacznie obniżyć jednostkową cenę takiej ochrony.

 

KALKULATOR UBEZPIECZENIA OC/AC.
Najlepszy sposób na wybranie optymalnej oferty.

 

 

Kalkulator OC
Kalkulator OC

 

 

Decydując się na ubezpieczenie swojego pojazdu, z pewnością nie warto przepłacać. Jeżeli chcesz wybrać dla siebie optymalną ofertę, to wystarczy skorzystać z naszego kalkulatora OC.

W naszym rankingu znajdziesz ofertę kilkudziesięciu firm do wyboru.
W prosty sposób, wygodnie porównasz jaka firma oferuje Ci najlepsze warunki.

Tak więc jeżeli posiadasz samochód to warto przeanalizować i porównać dostępne propozycje. Z pewnością warto przynajmniej mieć świadomość ile przepłacamy i ile możemy na tej obowiązkowej daninie zaoszczędzić. Tym bardziej że zrobisz to wygodnie w domu przed komputerem.

Można bowiem przypuścić, że wśród kilkudziesięciu ofert do wyboru i porównania znajdziemy sporo ofert lepszych oraz tańszych. Takich, które w zdecydowanie większym stopniu spełnią nasze oczekiwania.

 

KALKULATOR UBEZPIECZENIA OC/AC >>> Jak to działa?

Najlepszym, najwygodniejszym i co ważne skutecznym sposobem na wybranie odpowiedniego dla siebie ubezpieczenia pojazdu OC i AC jest skorzystanie z tak zwanego kalkulatora ubezpieczeń OC/AC.
Dzięki tej porównywarce masz możliwość szybkiego i wygodnego skalkulowania, które ubezpieczenie będzie dla Ciebie najlepsze, najtańsze i najbardziej spełniające Twoje oczekiwania.

Powyżej, na samym początku naszego opracowania, znajdą Państwo taki kalkulator. Można z niego w prosty sposób skorzystać, przeanalizować wyniki i wybrać dla siebie najlepsze ubezpieczenie.

Działa on w bardzo prosty i przejrzysty sposób. Po wpisaniu wszystkich niezbędnych do przeanalizowania danych, następuje i szybkie przeliczenia ewentualnej składki. I to nie w jednym towarzystwie ubezpieczeniowym, ale w kilkudziesięciu tego typu firmach jednocześnie.

Gdy wszystko w formularzu jest gotowe, dane poprawnie wypełnione to wystarczy kliknąć w “OBLICZ SKŁADKĘ OC/AC”. Wówczas nasz kalkulator łączy się z systemami kilkudziesięciu firm ubezpieczeniowych jednocześnie.

W następstwie tego, od każdego z tych ubezpieczycieli otrzymujemy zwrotnie gotową i aktualną składką OC lub AC. Oczywiście taką, która jest dopasowana do danych które podałeś w formularzu.

Masz wówczas możliwość porównania cen ubezpieczenia OC/AC Twojego pojazdu w kilkudziesięciu towarzystwach ubezpieczeniowych jednocześnie. Możesz wówczas spokojnie przeanalizować wszystkie oferty i wybrać dla się najlepszą. Taką, która spełnia Twoje oczekiwania.

Bez konieczności otwierania wielu stron internetowych i wypełniania kilkudziesięciu, praktycznie takich samych formularzy. Tutaj masz to za pomocą jednego, prostego kalkulatora. Nie musisz dzwonić do niezliczonej liczb firm. Oszczędzasz w ten sposób swój cenny czas oraz pieniądze na rozmowy telefoniczne.

Co ważne, kalkulacja składki w naszym kalkulatorze jest całkowicie darmowa i niezobowiązująca. Nie musisz ponosić żadnych kosztów za skorzystanie z kalkulatora OC/AC. Ponadto, nie ma obowiązku skorzystania z ubezpieczenie oraz konieczności wykupieni któregokolwiek z nich tylko za to, że z naszego kalkulatora Państwo skorzystali.

 

Kalkulator OC >>> najlepsza oferta w kilku minut.

Skorzystaj z naszego kalkulatora OC bezpłatnie i bez obowiązku wykupywania składki. Nasz kalkulator znajdziesz na samej górze tej strony z niniejszym artykułem. Pamiętaj, że to nic nie kosztuje, a pozwoli Ci się przynajmniej zorientować w cenach.

Możesz w ten sposób przekonać się bądź utwierdzić, czy Twoje dotychczasowe ubezpieczenie OC jest dla Ciebie optymalne i czy nie warto je zmienić Sprawdź czy Twoje OC nie może być tańsze i bardziej atrakcyjne.

Oprócz kalkulacji, za pomocą omawianego narzędzia możesz również dokonać zakupu swojego OC/AC. I to całkowicie przez internet, online. Wygodnie bez wychodzenia z domu, tracenia czasu i pieniędzy na dojazd do danego ubezpieczyciela. Jednak jak już wspomnieliśmy powyżej, skorzystanie z naszego kalkulatora nie wiąże się z obowiązkiem zakupu ubezpieczenia. Kupując ubezpieczenie płacisz wyłącznie za polisę, kalkulacja ubezpieczenia jest darmowa.

Wyselekcjonowane w naszym kalkulatorze ubezpieczenia możesz sobie w wygodny sposób posortować po cenie. Będziesz miał wówczas przegląd od najtańszej do najdroższej oferty. Poza tym, opłatę za polisę możesz rozłożyć na raty. Gdy już wszystko ustalisz, opłatę za swoją polisę możesz dokonać przez internet, całkowicie online. Korzystanie z kalkulatora OC jest bardzo proste i nie czasochłonne. Cały proces zajmie Ci zaledwie kilka minut.

Przy wypełnianiu formularza , oprócz Twoich danych osobowych będę Ci potrzebne również dokumenty z tym związane. Będzie to Twoje prawo jazdy oraz dowód rejestracyjny danego pojazdu.

 

Kalkulator Ubezpieczenia OC >>> wygodna i komfortowa analiza.

Nasza porównywarka to najlepszy i najszybszy sposób na przeanalizowanie najlepszych ofert ubezpieczeniowych. Po wypełnieniu prostego formularza już po kilku minutach masz na ekranie Twojego komputera, laptopa bądź smartfona wyniki wraz z cenami i warunkami w kilkudziesięciu towarzystwach ubezpieczeniowych.

Wystarczy więc kilka chwil aby wybrać najlepsze ubezpieczenie OC i ewentualne AC. Jak powszechnie wiadomo, każdy pojazd mechaniczny powinien posiadać obowiązkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Tak więc ten wydatek nas nie ominie.

Lepiej więc mieć szersze rozeznanie jakie są obecnie dostępne tego typu ubezpieczenia na polskim rynku. Jaki warunki oferuję, które są tańsze a które droższe. Skoro więc jest taki wybór i konkurencja na rynku ubezpieczeń, to dlaczego z tego nie skorzystać.

Co stoi na przeszkodzie, aby na spokojnie te oferty przeanalizować i wybrać dla nas najlepszą. Taką, która najbardziej odpowiada naszym oczekiwaniom. Takie jest nasze prawo jako konsumentów, dlaczego więc nie mielibyśmy z tego w pełni korzystać.

Możemy w ten sposób zaoszczędzić na wydatku związanych z OC nawet kilkaset złotych. Jest to oczywiście zależne od rodzaju naszego pojazdu, typu ubezpieczenia itp. Z pomocą naszego kalkulatora możesz przeanalizować, wybrać oraz zakupić nie tylko obowiązkowe ubezpieczenie, czyli tzw. OC. Możesz tutaj również przeanalizować oferty AC, NWW, Assistance oraz Zielona Karta.

W powyższej porównywarce możesz obliczyć ubezpieczenie wyłącznie dla samochodów osobowych. Takich, których jest właścicielem. Niezależnie, czy swojego pojazdu używasz do celów prywatnych czy też służbowych bądź firmowych.

W kalkulatorze znajdziesz bardzo szeroką gamę marek pojazdów, jak tez ich typów. Tak więc, bez problemu powinieneś ustawić sobie, dopasować swój pojazd w celu przeanalizowania dostępnych ofert ubezpieczeniowych. Należy również dodać, że nasz kalkulator obejmuje najlepsze i sprawdzone towarzystwa ubezpieczeniowe.

 

Kalkulator Ubezpieczenia OC/AC >>> Dlaczego warto skorzystać?

 

  1. Niepodważalne doświadczenie w branży, potwierdzone sprzedażą ponad 100 tysięcy polis ubezpieczeniowych OC/AC.

  2. Możesz zaoszczędzić na swoim ubezpieczeniu nawet 580 złotych.

  3. 98% zadowolonych klientów, którzy polecili by tą usługę innym.

 

Oprócz najbardziej chyba popularnego, bo obowiązkowego ubezpieczenia OC oraz dodatkowego ubezpieczenia komunikacyjnego AC, możemy się również ubezpieczyć od następstw nieszczęśliwych wypadków.

 

 

NNW >>> Co to za ubezpieczenie i komu jest potrzebne?

Enigmatycznie brzmiący skrót NNW odnosi się do ubezpieczenia o nazwie od Następstw Nieszczęśliwych Wypadków. Wiele osób może zadawać sobie pytanie czy tego typu ubezpieczenie jest mu potrzebne i czy w ogóle opłaca się nim ochronić.

Ubezpieczenie to, zapewnia finansowe zabezpieczenie dla osoby poszkodowanej w jakimś nieszczęśliwym zdarzeniu. W sytuacji, gdy dana osoby dozna w wyniku wypadku uszczerbku na swoim zdrowiu, to może za to otrzymać odpowiednią rekompensatę oraz pomoc.

Będzie to między innymi wszelkiego rodzaju pomoc lekarska i medyczna. Również ta, związana z ewentualnym pobytem w szpitalu. Ponadto pomoc w tak potrzebnej i niezbędnej w podobnych wypadkach rehabilitacji.

Jak kosztowne są to zabiegi, nie trzeba chyba nikogo specjalnie uświadamiać. A mając w swoim pakiecie również tego typu ubezpieczenie, te niemałe koszty nie będą obciążały już wówczas Twojego budżetu. O ubezpieczeniu NNW z pewnością powinny pomyśleć osoby, których praca narażona jest na różnego typu wypadki. Do profesji podwyższonego ryzyka na pewno należeć będą takie zawody jak górnik, kierowca zawodowy czy też osoby pracujące na wysokościach bądź w obszarach niebezpiecznych.

Ubezpieczenie osób wykonujących tego typu zawody będzie zapewne nieco droższe. Jest to rzecz najzupełniej zrozumiała. Są to zawody podwyższonego ryzyka, a więc są bardziej urazogenne. W związku z powyższym częściej powstają tam urazy i są bardziej kosztowne dla danego ubezpieczyciela.

Dlatego też nikogo nie powinno dziwić, że składki dla osób wykonujących tego typu niebezpieczne zajęcie muszą być odpowiednio wyższe. Polisy związane z ubezpieczeniem NNW mogą być zarówno indywidualne jak i grupowe. Te ostatnie powinny być z reguły nieco tańsze, choć nie zawsze.

 

Ubezpieczenie NNW >>> czym się kierować przy wyborze oferty?

Decydując się na tego typu ubezpieczenie powinniśmy zwrócić uwagę na kilka znaczących rzeczy. Oprócz atrakcyjnej ceny, powinniśmy również dopilnować aby zakres naszego ubezpieczenia był w miarę możliwości jak najszerszy.

Nikt nie chciał by się bowiem znaleźć w sytuacji, że choć mamy opłacone ubezpieczenie, to akurat zdarzenia któremu ulegliśmy akurat ono nie obejmuje. Jak zawsze w tego typu przypadkach, ubezpieczenie wykupione na dłuższy okres jest stosunkowo tańsze niż to krótkookresowe.

 

Ubezpieczenie NNW >>> przydatna pomoc w trudnych sytuacjach.

Dobre ubezpieczenie NNW pomoże nam sfinansować takie potrzeby jak koszty leczenia szpitalnego czy specjalistycznej rehabilitacji pourazowej. Ponadto może pokryć koszty zakupu drogich i specjalistycznych leków oraz innych środków medycznych. Dzięki tej polisie możemy również sfinansować transport zwłok z zagranicy do kraju oraz rodzina może otrzymać świadczenie pieniężne w przypadku śmierci.

Dodatkowo, oprócz ubezpieczenia komunikacyjnego OC i AC, polis od następstw nieszczęśliwych wypadków czyli tak zwanego NNW możemy również ubezpieczyć się podczas podróży. Szczególnie podczas wypraw w bardziej dalekie oraz niebezpieczne strony świata, z pewnością tego typu ubezpieczenie warto również wziąć bardzo poważnie pod uwagę. Podobnie rzecz się ma z ubezpieczeniem naszego domu bądź mieszkania.

Tego typu ochroną nieruchomości możemy ubezpieczyć się od kradzieży bądź też różnego rodzaju zdarzeń losowych. W dobie tak nieprzewidywalnych  i dotąd nieznanych u nas zjawisk atmosferycznych, warto nad tego typu zabezpieczeniem naszego dobytku również poważnie się zastanowić.

Tak samo rzecz się ma odnośnie ubezpieczenia od kradzieży. Przecież praktycznie każdy z nas ma jakieś wartościowe przedmioty w swoim domu czy też mieszkaniu. Nie wspominając już o wszelkiego rodzaju szkodach materialnych, które powstają zazwyczaj podczas takiego włamania do naszej nieruchomości. Wówczas tego typu dobre ubezpieczenie, może być dla nas bardzo przydatne przy niwelowaniu i usuwaniu kosztów związanych z tym nieprzewidzianym i bardzo nieprzyjemnym zdarzeniem.

 

Ubezpieczenia OC, AC i NNW – podsumowanie.

Na koniec pragniemy Państwu serdecznie podziękować za poświęcony czas oraz zapoznanie się z niniejszym opracowaniem.

Liczymy, że informacje oraz narzędzia tutaj zawarte okazały się dla Państwa ciekawe i użyteczne. Mamy nadzieję, że nasza poręczna porównywarka pozwoli Państwu znaleźć odpowiednia ofertę oraz sprawi że będą mogli Państwo wybrać dla siebie optymalne rozwiązanie.

Zachęcamy również do komentowania i dzielenie się Państwa uwagami oraz spostrzeżeniami związanymi z szeroko rozumianym rynkiem ubezpieczeń. Może masz swoją wybraną, ulubioną oraz sprawdzoną firmę ubezpieczeniową którą możesz polecić naszym czytelnikom?

Serdecznie zapraszamy więc do zamieszczania Państwa opinii o niniejszym artykule oraz kalkulatorze OC w nim zawartym.

Na koniec jeszcze raz pragniemy Państwu podziękować z poświęcony czas na zapoznanie się z niniejszym opracowaniem. Liczymy również, że nasz kalkulator OC zamieszczony na tej stronie okaże się pomocny i pozwoli wybrać najlepsze ubezpieczenie dla Państwa pojazdu.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *